bielizna termoaktywna

Czy bielizna funkcyjna jest naprawdę konieczna?

Widok ćwiczących ludzi wiosną czy latem zarówno na siłowni, jak i na zewnątrz nie jest niczym zaskakującym. Jednak wraz z nadejściem chłodnych miesięcy, z każdym następnym liczba trenujących ludzi drastycznie maleje. Najczęściej wymówką od aktywności fizycznej jest niska temperatura czy ogólnie niekorzystne warunki atmosferyczne, które skutecznie demotywują. Jednak bielizna termoaktywna to idealny sposób, aby zachować możliwość trenowania także zimą.

bielizna termoaktywnaDlaczego bielizna termoaktywna jest tak ważna?

Bielizna termoaktywna jest wykonywana ze specjalnych materiałów syntetycznych, które pozwalają na utrzymanie ciała w idealnej temperaturze, dzięki cechom termoizolacyjnym. Dzieję się tak, ponieważ z jednej strony bielizna termoaktywna chroni organizm przed wychłodzeniem, a z drugiej zapobiega także jego przegrzaniu. Często w miejscach o wzmożonej potliwości stosowane są systemy specjalnych siatek, które w jeszcze bardziej sprawny sposób odprowadzają pot i wilgoć, pozostawiając skórę suchą, nawet przy intensywnym wysiłku. Tego rodzaju bielizna, aby spełniać swoje zadania powinna ściśle przylegać do ciała. Składa się ona najczęściej z koszulki z długim rękawem lub bez oraz dolnej części podobnej do leginsów. Bielizna ta idealnie nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Grubość materiału ma znaczenie

Wykorzystanie bielizny termoaktywnej jest bardzo szerokie. Może ona służyć, jako najbliższa ciału warstwa, chroniąca przed wychłodzeniem, którą ubieramy podczas uprawiania sportów zimowych. Nadaje się ona idealnie także do treningów na siłowni. W zależności od grubości zastosowanego włókna bielizna ta w większym lub mniejszym stopniu zapewnia komfort cieplny oraz stopień odprowadzania wilgoci. Należy jednak pamiętać, że im grubsza bielizna tym cieplejsza, ale tym samym mniej zdolna do usuwania potu ze skóry. Dlatego podczas intensywnych treningów warto stawiać na cienką bieliznę termoaktywną, a w czasie dłuższego pozostawania bez ruchu w niskiej temperaturze lepiej postawić na jej grubszą i cieplejszą wersję.

Dodaj komentarz