now foods sklep

Jak działają suplementy diety i czy są bezpieczne?

Każdy kto uprawia sport lub jedynie okazjonalnie, od czasu do czasu poddaje się aktywności fizycznej, spotyka się z opiniami oraz teoriami dotyczącymi odżywek oraz suplementów diety. Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani różnymi reklamami produktów tego typu, zarówno w telewizji jak i Internecie. W naszych głowach powstaje jednak pytanie- czy produkty tego typu są bezpieczne i w jakim stopniu wpływają one na nasz organizm? Czy substancje, które de facto nie są lekami mogą cokolwiek zdziałać?

W tym przypadku, warto kierować się zasada ograniczonego zaufania. Warto wybierać firmy sprawdzone, które mają wieloletnią tradycję oraz takie, przeprowadzające regularne badania i testy swoich produktów.

now foods sklep suplementy

Naukowe podstawy i praca przy tworzeniu nowych produktów

Suplementy wyprodukowane przez znane, szanowane i sprawdzone firmy są w pewnym stopniu zbadane przez naukowców oraz poddane opinii rożnych badaczy. Dla wielu marek to właśnie badania stanowią podstawę do jakichkolwiek dalszych prac. Trzeba tutaj podkreślić, że sporo naturalnych produktów nie jest (ani nie było) przebadane w 100%. Istnieje jednak szereg składników, które zostały prześwietlone na wszystkie, możliwe sposoby. Nauka wykazuje, że suplementy diety działają. To właśnie dzięki szeroko zakrojonym badaniom, naukowcy doszli do tego, że

„spożycie kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA może zmniejszać ryzyko choroby wieńcowej serca”.

Nowe produkty

Dobrym przykładem na solidność i rzetelność produkcji, jest marka Now Foods. Sklep internetowy supleexpress.pl ma w swoim asortymencie właśnie produkty tej marki. Deklaruje ona, że proces tworzenia suplementów jest niezwykle skomplikowany oraz czasochłonny.

Przede wszystkim, każda deklaracja zawarta na opakowaniu konkretnego suplementu jest potwierdzona naukowo. Co więcej, korzystny wpływ produktów marki jest uzasadniony wynikami badań, a składniki przeszły testy zarówno laboratoryjne, jak i kliniczne.

Ważną kwestią jest jasne informowanie użytkowników o właściwościach danego suplementu. Dlatego, Now Foods zdecydowało się na dokładne i uprawnione stwierdzenia na etykietach, które mają potwierdzenie w wynikach badań. Marka chętnie wykorzystuje dane naukowe do prezentacji produktu.

Dla klientów bardzo istotną kwestią jest sposób użytkowania produktu oraz jego dawkowanie. To właśnie dokładnie badanie powiedzą nam, jak dużo danego składnika można użyć w produkcie. Absolutnie nie może być to kwestia przypadku.

Ostatnią ważną kwestią jest śledzenie najnowszych analiz naukowych. Producenci suplementów muszą mieć wiedzę na temat światowych trendów w zdrowym odżywianiu oraz mieć świadomość jakie składniki mogą pozytywnie wpływać na zdrowie ludzi.

now foods sklep odżywki

Czy suplementy są bezpieczne?

Zawsze jednak znajdą się osoby, które będą mieć wątpliwości czy suplementy diety są na pewno bezpieczne. Warto zadać sobie pytanie czy produkty tego typu podlegają jakimkolwiek regulacjom i czy istnieją jakiekolwiek standardy? Oczywiście tego typu informacje znajdziesz w Internecie. Sprawdzenie danego producenta jest w tym wypadku kluczowe. Najlepiej jest się oprzeć o opinię FDA, czyli Agencji Żywności i Leków (Polska). Tego typu regulacje są powszechnie dostępne na ich stronie. Tam też można poznać inne sposoby weryfikowania czy dana marka przestrzega standardów.

”Naturalny” nie zawsze oznacza „bezpieczny”

Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie naturalne produkty będą korzystne oraz bezpieczne dla zdrowia. Większości naturalnych suplementów nie można nic zarzucić. Ogólnie będzie to znacznie lepszy wybór niż syntetyczne odpowiedniki. W zależności od stanu zdrowia oraz biochemii naszego organizmu, nawet produkty naturalne mogą powodować skutki negatywne. Większość renomowanych firm stosuje odpowiednie oznaczenia na odpakowaniach, które informują klientów o możliwym, niepożądanym działaniu (dlatego, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zawsze czytaj etykiety i opisy). Dodatkowo, jeżeli masz problemy ze zdrowiem, swoją decyzję zawsze skonsultuj z lekarzem.

now foods sklep biotyna

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Dla bezpieczeństwa spożywania suplementów diety, zagrożenie stanowią jeszcze 3 czynniki: zanieczyszczenie, zafałszowanie oraz substytuty składników.

Zanieczyszczenie suplementów ma miejsce, kiedy w surowcach znajdują się alergeny, mikroorganizmy (bakterie i grzyby), metale ciężkie oraz inne toksyny. Sposobem na zapobiegnięcie jest odpowiednie prowadzenie upraw, właściwe zbiory, składowanie oraz przetwarzanie zgodnie z obowiązującymi normami. Ponadto, każda firma jest zobowiązana to przeprowadzania testów na okoliczność zanieczyszczenia (regulacja FDA).

Zafałszowanie polega na dodawaniu przez dostawców lub producentów suplementów niedozwolonych substancji, niezadeklarowanych składników (np. farmaceutyki). Jest to niezgodne z prawem oraz niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Niebezpieczeństwem może być również stosowanie zamienników substancji deklarowanych. Czasem dzieje się tak, że producenci chcąc obniżyć koszta, stosują substytut deklarowanego na etykiecie składnika. FDA wymaga od producentów testowania surowców w celu zidentyfikowania i upewnienia się, że stosują substancje, które są podane na liście składników.

Dodaj komentarz