spodenki bokserskie

Jaki strój na trening boksu

Początki naszej przygody z daną dyscyplina sportu zwykle wiążą się z zastanawianiem się nad tym, jaki strój będzie właściwym. Większość osób jest usatysfakcjonowana informacją zwrotną o tym, żeby wziąć cokolwiek, byle było wygodne. Jednak nie każdy się tym zadowoli i poszukuje dalszych odpowiedzi. W związku z tym, czas zastanowić się nad tym, co potrzebujemy, kiedy rozpoczynamy treningi bokserskie.

Wybierając się na trening boksu, przynajmniej na samym początku. potrzebujemy spodenki bokserskie, koszulkę i buty. Czy mogą być jakiekolwiek? Mogą, byle były wygodne i jednak sportowe, żeby nam nie krępować ruchów. Jeśli jednak jesteś osobą, która nie lubi mieć na sobie „czegokolwiek”, to zapraszam do dalszej lektury.

boksKoszulka

Przyjęło się, że z boksem najbardziej kojarzą nam się bezrękawniki, więc można pozostać przy tym wyborze, choć dozwolone są też nieco dłuższe rękawy. Kluczowy za to będzie materiał. Bawełna może być dość podatna na uszkodzenia, poza tym chłonie wilgoć jak gąbka. Z tą różnicą, że dłużej schnie. Ponieważ trening bokserski jest niezmiennie powiązany z litrami przelewanego potu, dobrze jest mieć koszulkę termoaktywną. Pozwoli ona na regulowanie temperatury ciała. Dodatkowo, koszulka termoaktywna – w przeciwieństwie do bawełny – bardzo szybko odprowadza wilgoć. Jeśli ktoś nie chce się „funkcyjnie” ograniczać i ma budżet, to może sięgać po koszulki z jonami srebra, które całkiem nieźle radzą sobie z przykrymi zapachami. To też opcja dla osób empatycznych.

Spodenki bokserskie

Jeśli chcemy mieć spodenki bokserskie połyskujące jak te, które noszą zawodowcy, możemy wybrać takie z domieszką satyny. Jednak nie jest ona niezbędna, a poza tym, nieszczególnie pomocna w razie naciągnięcia nieuchronnie prowadzącego do zerwania włókien. Za to materiałem, który świetnie sobie poradzi, kiedy będziemy wykonywać możliwie najpełniejsze ruchy, jest spandex. Jest on nie tylko rozciągliwy, ale również wyjątkowo odporny na wszystko, co może się przydarzyć w czasie treningów. Spodenki bokserskie mogą być luźne, lub przylegać do ciała. Tu trzeba zdać się na własny gust. Warto jednak mieć na względzie, że przylegającemu kompletowi bluzki i spodenek bliżej będzie do stroju pływackiego.

Buty

Inaczej niż na treningach MMA, w boskie butów potrzebujemy. Nasze obuwie, poza tym, że wygodne i wykonane z materiałów, które dobrze radzą sobie z potem, powinny mieć odpowiednią podeszwę. Zanim jednak zdecydujemy się na ostateczny wybór i wydanie sporej gotówki na „profesjonalne buty w których można trenować na sali do 5 razy w tygodniu”, przejdźmy się tam w zwykłych halówkach. Inaczej skończymy z jakimiś antypoślizgowymi nakładkami. Trzeba sprawdzić, czy obuwie halowe poradzi sobie z tamtejszą posadzką. Jeśli tak, to już wiemy, jakie podeszwy powinny mieć idealne buty.

Dodaj komentarz