kurtki snowboardowe

Kurtki snowboardowe – przegląd nowej kolekcji Burton

Ostatnie, niezwykle widowiskowe popisy snowboardzistów na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, pewnie wielu z nas przypomniały o tym, żeby znowu wybrać się na stoki i snowparki. Jednak w tym celu dobrze jest mieć porządną kurtkę. Wobec tego zapraszam na krótki przegląd popularnych, a przy tym najnowszych modeli Burtona. Przygotowałam po dwie damskie i męskie kurtki snowboardowe, żebyście mieli szybki podgląd tego, co wciąż modne na śniegu, bo kolekcja jest najnowsza.

Kurtki snowboardowe tego producenta mają cechy wspólne, które będą łatwo dostrzegalne na poniższych zdjęciach.

Burton Docket

Burton Docket to pierwsza propozycja dla panów. Kurtka jest niezwykle stonowana, więc świetnie będzie się komponowała z bardziej ekstrawaganckimi elementami stroju. No ale wygląd każdy może ocenić. Przejdźmy więc do faktów.

Burton Docket to kurtka snowboardowa, którą doceni każdy, kto potrzebuje licznych kieszeni. Możemy tam znaleźć wewnętrzną kieszeń do zadań specjalnych – nieprzemakalne miejsce na każdą niezbędną pod ręką elektronikę. Poza tym jest kieszonka na cenne rzeczy, z tą kurtką damy radę uchronić gogle przed ciągłym trzymaniem ich w rękach (o ile nie będą na nosie). Również skipass w modelu Docekt znajdzie swoje własne miejsce. Dodatkowo znajdziemy kieszenie zwykłego użytku.

Wierz kurtki to dwuwarstwowy laminat, nylon i mieszanka poliestru ze sztruksem. Dzięki dwóm pierwszym jest ciepło i wiatroszczelnie. W kurtce znajduje się fartuch przeciwśnieżny i system pozwalający nam na spięcie jej ze spodniami.

Jeśli chodzi o ocieplenie to w Burton Docket znajdziemy podszewkę Living Lining, miękką taftę i Thermolite, czyli ocieplenie z recyklingu (serio – możemy dbać o środowisko kupując kurtki snowboardowe).

Zapomniałabym – Docket bez obaw pomieści kask, jak i wszystkie inne Burtony, więc o to nie trzeba się obawiać.

burton docket

Burton Prowess

Tym razem propozycja dla pań – Burton Prowess. Wrzucam ją zaraz po Docket ze względu na podobieństwo, jeśli chodzi o kolorystyczną zachowawczość niektórych opcji. Rzecz jasna opcję ze wzorami też można zdobyć. Podobieństw jest, oczywiście, więcej. W Prowess też znajdziemy kaptur Contour, więc spokojnie zmieścimy w nim kask. Informacji o kieszeniach chyba nie ma po co kopiować – jest jak w modelu Docket.

Ponieważ ten model nie ma wstawek, wierzchni materiał to połączenie laminatu (2 warstwy) i poliestru. Jeśli chodzi o ocieplenie, to różnice znajdziemy w tym, że w Prowess jest dodatkowo polar Sherpa. O czym wcześniej nie wspomniałam (wybaczcie!) to oczywiście podklejone szwy, ale te możemy znaleźć w każdym Burtonie.

Kurtki snowboardowe Prowess mają bardzo fajny krój. Ze względu na przedłużony, modny tył, nie są retro jak Docket.

burton prowess

[ak] 2L Cyclic

W [ak] 2L Cyclic znajdziemy mega popularny laminat GORE-TEX. Który jest nieprzemakalny i oddycha. GORE-TEX jest świetnym wyjściem, bo wystarczyło do niego dorzucić podszewkę z tafty i siateczki i… tyle.

W tym modelu znajdziemy kroploszczelne zamki, podklejone szwy, porządny fartuch i – last but not least – dożywotnią gwarancję. No nie, jeszcze jedno – w serii [ak] znajdziemy kaptur Contour ale StormForm – z mikroregulacją.

[ak] 2L cyclic

Jet Set

Model można znaleźć w jednym kolorze, ale nie trzeba się ograniczać, bo jest też sporo opcji ze wzroami. Jet Set to przede wszystkim dwuwarstwowy (a jakże) laminat, tym razem Dryride. Jest nieprzemakalny i oddychający, więc tu rolę podszewki pełni tylko Thermolite i podszewka z tafty. Tym razem warto zwrócić uwagę na to, że szwy, owszem, są podklejone, ale nie wszystkie. Jest też trochę ubogo w kieszenie, ale przy tak ciekawych wzorach sporo można wybaczyć.

burton jet set

Oczywiście jest to bardzo skromny przegląd tego, co dla obu płci przygotował Burton w tym sezonie. Poza tym, z łatwością można tam też znaleźć kurtki snowboardowe dla dzieci, ale podobieństwo technologiczne rozwiązań podpowiada mi, że nie jest konieczne przywoływanie kolejnych modeli.

Dodaj komentarz