Moda w wydaniu Bikkembergs

Moda w ujęciu sportowym, czyli marki Bikkembergs oraz Alexander Wang

Świat mody kojarzy się nam przeważnie z czymś bardzo ekstrawaganckim, nieco odstającym od codzienności oraz naszych podstawowych potrzeb. Prezentowane na wybiegach trendy pełne przepychu, w żaden sposób nie przywodzą nam na myśl sportowej wygody i niezbędnej funkcjonalności. Na nasze szczęście, wśród wielu znanych domów mody, coraz częściej pojawiają się marki odpowiadające naszym wymaganiom. Mowa tutaj nie tylko o podbijającej ulice naszych miast, odzieży sygnowanej logami Nike, Adidas, czy Puma. Przed wami sportowa moda w interpretacji Bikkembergs oraz Alexandra Wanga.

Narodziny eleganckiej swobody na wybiegu

Jeszcze parę lat wstecz, widok dresowych spodni z włożoną weń markową koszulką oraz parą zwykłych klapek basenowych, uchodził za dowód niechlujności, czy też braku obycia w modzie. Zmiana nadeszła jednak bardzo szybko – wraz z cieszącym się coraz to większą popularnością street wearem, a także potrzebą odejścia od sztywnych kanonów haute couture (tzw. wysokiego krawiectwa), pojawiło się miejsce dla mody w wydaniu sportowym. Wyjątkowego połączenia elegancji oraz swobody, interpretowanymi przez topowych projektantów. Nadejście nowych trendów, inspirowanych sportem, a także jego różnymi dyscyplinami, było zatem jedynie kwestią czasu. Dzięki temu, wiele nieznanych nazwisk, nagle wypłynęło na te najbardziej pożądane wybiegi. Między innymi Bikkembergs, czy Alexander Wang.

Imperium luzu

Alexander Wang należy do jednego z niewielu młodych projektantów, którzy szturmem przedarli się do czołówki tych najbardziej renomowanych i rozchwytywanych twórców. Ciężka praca, sukcesywne dążenie do obranego przez siebie celu, a także głowa pełna kreatywności, pozwoliły zbudować projektantowi pokaźne imperium mody. Chętnie zapraszany do współpracy przez znane marki (takie jak Adidas), miał również okazję pełnić rolę dyrektora kreatywnego w domu mody Balenciaga. Nabyte doświadczenie, wieloletnie prowadzenie własnej działalności oraz chęć tworzenia wysokiej jakości projektów, doprowadziły projektanta na sam szczyt.

Od początku swojej działalności, marka Alexander Wang koncentrowała się na tworzeniu odzieży odznaczającej się niepowtarzalnym luzem, inspirowanym potrzebą swobody oraz wygody w życiu codziennym. Obecnie dostępne modele z najnowszych kolekcji, czerpią przede wszystkim z młodzieżowego street wear’u. Są ekstrawaganckie, eleganckie, ale przy tym bardzo sportowe. Możemy znaleźć w nich dresowe spodnie, nylonowe kurki, sukienki podkreślające dobrze zbudowane figury kobiet, czy koszulki imitujące te noszone przez koszykarzy. Alexander Wang to odzież czerpiąca garściami ze sportowego otoczenia, która sprawdza się zarówno jako stylizacja na wieczorne spotkanie ze znajomymi, jak i na przyjemne truchtanie w parku.

Bikkembergs – męska odsłona mody

Założona przez Drik’a Bikkembergs’a – projektanta o niemieckich korzeniach – marka, chociaż dopiero od niedawna należy do tych najbardziej pożądanych, działa nieprzerwanie od 1986 roku, dostarczając na rynek jedne z bardziej sportowych kreacji. Jako odpowiedź na potrzebę podkreślenia sportowego i zdrowego trybu życia, Bikkembergs koncentruje się na tworzeniu odzieży eleganckiej, lecz bardzo swobodnej. Już od momentu swojego powstania, obrany przez twórcę cel był bardzo jasny. Bikkembergs to próba połączenia sportowego charakteru z high fashion.

Proponowana przez markę odzież, wyróżnia się przede wszystkim dopasowanym do sylwetki fasonem oraz stonowaną kolorystyką. Dzięki temu, wyeksponowane pod ubraniem ciało, pełni rolę pierwszoplanową – zwłaszcza, że dla marki jest ono odbierane jako jako źródło energii oraz siły człowieka. Wśród aktualnych trendów, jakie proponuje Bikkembergs, znajdują się dopasowane koszulki, sportowe kurtki, eleganckie płaszcze oraz spodnie, czy także wygodne dresy. Marka kieruje swoje projekty gównie dla męskiego grona odbiorców, ale pomimo tego, oferuje również segment odzieży damskiej. W obu tych przypadkach, znaleźć można rozwiązania na wieczorną stylizację, jak także ubrania przeznaczone na co dzień.

Czy można ubierać się modnie, ale równocześnie sportowo? Można. Co więcej, obecnie panujące trendy skazują nas nawet na wybieranie elementów garderoby, które jeszcze parę lat wstecz uznane byłby za niestosowne. Swoboda, wygoda oraz funkcjonalność, wygrały nad sztywną elegancją. Marki pokroju Bikkembergs, a także Alexander Wang są tego najlepszym przykładem. Dlatego też, nie wstydź się naciągnąć na nogi spodnie dresowe, włożyć markowy t-shirt. Wyrusz w miasto na własnych zasadach i ciesz się wolnością ruchów!

Dodaj komentarz