arena cobra ultra

Okulary Arena Cobra Ultra – dobieramy okulary pływackie

Okulary do pływania spełniają kilka zadań, spośród których głównym jest zabezpieczanie oczu przed działaniem chloru na basenie. W okularach możemy uzyskać większy komfort i lepsze widzenie podczas pływania, tak stylem krytym, jak i odkrytym. Wśród najpopularniejszych modeli dostępnych w sprzedaż znajdują się niewątpliwie okulary Arena, w tym model Arena Cobra Ultra wybierany chętnie przez amatorów oraz przez profesjonalnych sportowców. Na co zwrócić uwagę przy zakupie markowych okularów pływackich?

Aby okulary do pływania dobrze spełniały swoje zadanie i były wygodne, powinny spełniać różne wymogi. Przede wszystkim muszą być dobrze dopasowane do wielkości głowy i kształtu twarzy. Powinny zapewniać szczelność, dlatego muszą ściśle przylegać. Woda nie może dostawać się do środka. Ani pasek, ani okulary nie powinny jednak powodować ucisku. Kupując wybrany model, zwróćmy uwagę na jego rozmiar oraz możliwość regulacji.

Należy również odpowiednio dopasować typ okularów. Okulary do pływania, w tym również okulary Arena, dostępne są w trzech podstawowych rodzajach. Do wyboru mamy okulary miękkie, półtwarde oraz twarde. Pierwszy typ jest najbardziej uniwersalny – i odpowiedni dla amatorów. Miękkie okulary są wygodne i dobrze dopasowują się do twarzy. Okulary półtwarde to już nieco większe pole widzenia, ale również nieco trudniejsze dopasowanie. Okulary twarde wybierają przede wszystkim profesjonaliści – ze względu na szeroki kąt widzenia. Dobór takich okularów wymaga jednak wprawy i umiejętności, a samo ich użytkowanie bywa mniej komfortowe.

Okulary Arena Cobra Ultra

Wśród najbardziej uniwersalnych modeli Arena wymienić należy popularny model Cobra Ultra. Są to jedne z częściej kupowanych okularów pływackich do użytku na basenie i kąpieliskach odkrytych. Okulary Arena Cobra Ultra wyróżniają się doskonałą hydrodynamiką. Dzięki nisko wyprofilowanym soczewkom i odpowiednio zaprojektowanemu kształtowi zmniejszony zostaje opór wody w trakcie pływania.

 

okulary arena
okulary Arena Cobra Ultra Mirror

 

Okulary Arena Cobra Ultra to także wodoszczelna konstrukcja i precyzyjne dopasowanie do kształtu twarzy. Dzięki soczewkom z poliwęglanu z powłoką przeciwmgielną zyskujemy lepszy komfort widzenia. Podwójny pasek silikonowy nie powoduje ucisku i dobrze stabilizuje okulary na głowie.

Okulary Arena Cobra Ultra to propozycja zarówno dla profesjonalistów, jak i dla pływaków amatorów. Model zapewnia nie tylko świetną widoczność pod wodą, ale również wysoki komfort, nawet gdy przez długi czas mamy okulary na sobie.

Dopasowanie okularów Arena Cobra Ultra do twarzy jest tym łatwiejsze i bardziej dokładne, gdyż model jest wyposażony w dodatkowe wymienne noski w różnych rozmiarach. Nadaje się zatem również dla osób o drobnej budowie, na przykład dla kobiet czy dla nastolatków.

Dopasowanie okularów pływackich nie jest łatwe, ponieważ nie zawsze mamy możliwość przymierzenia wybranego modelu. Warto zatem, szczególnie gdy nie mamy doświadczenia, sięgać po markowe modele cieszące się dobrą renomą i uniwersalne. Pamiętajmy, że to właśnie jakość ma znaczący wpływ na dopasowanie okularów, ponieważ model musi być dobrze zaprojektowany i wykonany.

Dodaj komentarz