markowa bluza

Opłaca się kupować markowe bluzy na trening

Markowe bluzy na treningu mogą spełnić swoją rolę lepiej, niż inne. Dlatego warto po nie sięgnąć, szczególnie wtedy, kiedy outdoorowe treningi są nam bliskie nawet wtedy, kiedy na zewnątrz jest zimno.

Ludzie sięgają po markowe bluzy nie tylko z powodu przywiązania do ubrań danej firmy. W grę wchodzi także jakość, która jest równie – jeśli nie bardziej – istotna. Logo danej firmy to jedno, jednak gdyby nie szła za nim oczekiwana jakość, wiele marek już dawno zniknęłoby z rynku. Właśnie – jeśli już o przepłacaniu, a więc o pieniądzach mowa. Bywa, że na drodze do zakupu wymarzonych ubrań stoi kwota, którą trzeba za nie zapłacić. Nie każdy może sobie pozwolić na wydanie dużych pieniędzy za ubrania. Na szczęście i na to są sposoby.

We wstępie do wpisu pojawiło się jego główne założenie. Otóż chodzi o wyższą jakość. Nie będę bronić ubrań, które jakościowo nie mają nic do zaoferowania, a jednocześnie kosztują mnóstwo pieniędzy. Chodzi mi tylko o to markowe bluzy, które są wykonane tak, że wydanie dużej kwoty ma sens.

Po czym poznać markowe bluzy wysokiej jakości?

Bluzy, ale również inne ubrania, będą miały pewne cechy charakterystyczne, po których można poznać, że wszystko z nimi w porządku. Rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę:

  • obszycie

  • szwy
  • materiał
  • zamek (o ile jest)

markowe bluzyObszycie materiału jest niezwykle istotne. Eksploatowane na treningach bluzy nie będą się dobre trzymać, jeśli na ich końcach nie znajdzie się albo porządne obszycie, albo szwy. Te ostatnie, występujące na łączeniach kawałków materiałów, powinny być równe i gęste. Możesz to sprawdzić chwytając ubranie przy szwie i delikatnie je naciągając. Porządne szwy będą równe, na pomiędzy nimi nie będzie dużych przerw. Poza tym, będą zawsze dociągnięte do samego końca.

Jeśli chodzi o materiał, to jego grubość dobierz do swoich potrzeb. Jeśli jest zimno, to niech to będzie nawet bawełniana bluza, byle o wysokiej gramaturze. Niemniej ważne jest to, by materiał nie poddawał się każdemu dotknięciu. Złap kawałek i mocno zgnieć. Jeśli po chwili zacznie wracać do pierwotnego kształtu, to wszystko z nim w porządku. W przypadku suwaków sprawa jest prosta – mają chodzić bez zacinania, być na tyle długie, żeby sięgać od początku do końca materiału, a poza tym mają być porządnie wszyte (patrzy wyżej na tekst o szwach).

Jeśli bluza spełnia te wymogi, to możesz spokojnie zakładać, że wszystko z nią w porządku i będzie ci dobrze towarzyszyć na treningach. Pozostaje jeszcze jedna kwestia – pieniądze.

Koszt zakupu bluz

Markowe bluzy kosztują więcej, niż te bez logo i metki. Mimo to można znaleźć je w naprawdę sensownych cenach. Szczególnie w outletach i w czasie wyprzedaży. A nawet w czasie wyprzedaży w outletach. W końcu jest to ten sam, pełnowartościowy produkt, co zwykle. Jedyną różnicą jest jego obniżona cena.

Dlaczego markowe bluzy?

Ponieważ wielu markom zależy na opiniach klientów. Dlatego będą się starać o ciągłe podnoszenie jakości produkowanych przez nie ubrań. W związku z tym, choć za większe pieniądze, możemy kupić bluzy, które będą nam towarzyszyć przez lata. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że kupione w regularnej cenie mogą przeżyć kilka innych ubrań, więc wyjdziemy na plus nawet wtedy, kiedy nasza wymarzona bluza nie jest dostępna w obniżonej cenie.

Dodaj komentarz