kurtki snowboardowe, burton kurtki, burton kurtka damska

Podstawowe wyposażenie snowboardzisty-kurtki snowboardowe, spodnie, kaski i gogle, deski oraz bielizna

Mimo, że sezon zimowy powoli dobiega końca, to temat odnoszący się do podstawowego wyposażenia każdego snowboardzisty jest ciągle na czasie. Zarówno początkujący fan sportów zimowych, jak i profesjonalista powinien przed rozpoczęciem sezonu upewnić się, czy wszystkie elementy jego stroju na stok są odpowiednie. Nie wszystkie kurtki snowboardowe są sobie równe, tak jak nie każdy kask jest uniwersalny. Dlatego należy precyzyjnie określać swoje potrzeby odnośnie stroju sportowego, dzięki czemu łatwiej będzie nam do potem dobrać.

Bielizna termoaktywna i kurtki snowboardowe

kurtki snowboardowe, burton kurtki, burton kurtka damska

Jest 5 elementów, bez których jazda na stoku jest niemożliwa lub niebezpieczna. Po pierwsze bielizna termoaktywna. Zapewnia ona nie tylko ciepło, które jest niezwykle istotne podczas długiego przebywania na stoku, ale również odprowadza ona wilgoć, dzięki czemu nasze ciało pozostaje suche, a tym samym nie narażamy go na przeziębienia. Następny punkt to kurtki snowboardowe. Obecnie na rynku znajduje się masa różnych modeli i fasonów. Warto więc wybierać te o odpowiednich parametrach, które zapewnią nam komfortową i bezpieczną jazdę. Gwarancję jakości dają produkty marki Burton. Kurtka damska, męska lub dziecięca pochodząca z tej firmy charakteryzuje się cechami, które wierzchnia warstwa odzieży snowboardowej powinna spełniać. Oprócz wygody i stylowego wyglądu kurtki z Burtona posiadają specjalną membranę, która zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza, przy jednoczesnym zapobieganiu dostawania się wilgoci do środka. Dodatkową ochronę przed wodą zapewniają prasowane szwy, które posiadają kurtki. Burton jest świadomym producentem, dlatego jego kurtki snowboardowe maja luźny fason, który nie krępuje ruchów podczas szusowania na stoku. Ponadto posiadają one liczne zewnętrzne i wewnętrzne kieszenie, dzięki czemu w bezpieczny i wygodny sposób można przechowywać potrzebne na stoku drobne przedmioty.

Spodnie snowboardowe

Kolejnym elementem są spodnie snowboardowe. Przede wszystkim muszą być one wygodne i funkcjonalne. Fajnie jednak, kiedy te elementy łączą się także z ciekawym wyglądem spodni, tak jak ma to miejsce przy produktach marki Burton. Cechy, jakie powinny spełniać idealne spodnie na stok to luźny krój niekrępujący ruchów oraz izolująca od wilgoci i chłodu, a zapewniająca ciepło membrana.

Kask z goglami oraz deska

Nie można wyruszyć na stok, jeżeli nie posiada się kasku i gogli. Są one tym elementem, którego brak w bardzo dużym stopniu zmniejsza nasze bezpieczeństwo. Obie te rzeczy należy dobierać indywidualnie pod daną osobę, ponieważ istotny jest tutaj rozmiar. Ostatnim elementem, który tak właściwie jest clou jazdy na snowboardzie jest oczywiście deska snowboardowa. Tu również należy kierować się indywidualnymi czynnikami, takimi jak wzrost, płeć czy stopień zaawansowania. Dobrze jest kupować deski od renomowanych marek, takich jak Burton, dzięki czemu zyskujemy pewną jakość oraz trwałość produktu.

Dodaj komentarz