Przede wszystkim swoboda czyli jak się ubrać na snowboard

Zaczynasz przygodę z deską? Ubranie snowboardzisty jest nieco inne niż ubranie narciarza. Chodzi nie tylko o charakterystyczny styl, ale również o pełną swobodę ruchów podczas jazdy. Cała filozofia fanów deski opiera się na luzie i wolności, niezależnie od tego czy jesteś zapalonym freeride, czy też dopiero będziesz ćwiczyć na przygotowanym stoku. Jak ubrać się na deskę, by poczuć prawdziwą lekkość, a jednocześnie zapewnić sobie komfort termiczny?

Co jest najważniejsze w odzieży snowboardowej? Oczywiście oddychalność. To właśnie ona sprawia, że nasze ubranie jest jednocześnie lekkie, wygodne i odpowiednio ciepłe. Podczas ruchu, nawet przy niskich temperaturach, szybko się rozgrzewamy i przy nieodpowiednim ubraniu szybko zaczynamy się pocić. Odzież ma mało ważyć i powinna przepuszczać powietrze, jednocześnie zapewniając izolację. Jak to wszystko pogodzić?

Odzież wierzchnia – spodnie snowboardowe i kurtka

Nowoczesne kurtki i spodnie snowboardowe posiadają membrany. Tylko dobrej jakości odzież z odpowiednią membraną wybraną zgodnie z warunkami atmosferycznymi, w jakich planujemy jeździć, zagwarantuje nam pełen komfort podczas jazdy. Spodnie snowboardowe i kurtki nowej generacji są lekkie i wygodne. Dzięki specjalnym fasonom zapewniają dużą swobodę. Dzięki membranie mało ważą i są wodoodporne.

Sportowa bielizna

Ubranie na snowboard ma być ciepłe, ponieważ na stoku panuje mróz. Co jednak, gdy już się rozgrzejemy? Jak to pogodzić? Warto założyć kilka warstw odzieży. Ubranie „na cebulkę” to najlepsze rozwiązanie, jeśli podczas jazdy często robi ci się za ciepło. Bardzo ważnym elementem takiego stroju jest specjalna bielizna. Zaopatrz się w dobrą bieliznę termoaktywną, która jest oddychalna i posiada właściwości odprowadzania potu. Specjalne materiały, z których wykonana jest odzież termoaktywna, transportują wilgoć na zewnętrzną stronę i zabezpieczają przed jej ponownym wsiąkaniem w materiał. Dzięki temu pot odparowuje, a ty zyskujesz uczucie świeżości i komfortu.

Posiadając dobrą bieliznę termoaktywną i dobre spodnie snowboardowe z membraną, zyskujesz pełną swobodę podczas jazdy. Kurtka z membraną to niezbędne zabezpieczenie podczas mrozów. Ubrania dla snowboardzistów charakteryzują się zwykle specyficznym luźnym krojem, jednak dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów i technologii zapewniają doskonałą termoizolację. Dzięki temu możemy połączyć lekkość i wygodę z termoizolacją i wodoodpornością.

Dodaj komentarz