rashguard damski

Rashguardy-skąd ich popularność?

Uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznej jest od kilku sezonów bardzo popularnym trendem. Na znaczeniu zyskują wymagające sporty, takie jak na przykład mieszane sztuki walki (MMA). Również rozmaite maratony, jak na przykład Runnmageddon czyli wyczynowy bieg z przeszkodami stają się coraz częściej celem wielu ludzi. Dlatego też rośnie zainteresowanie moda sportową. Elementy odzieży, takie jak rashguard damski lub męski czy longsleevy, legginsy i bluzy stanowią sporą część produktów na rynku odzieżowym.

 

Odpowiedni strój podstawą dobrego treningu

Dlaczego podejmując aktywność fizyczną zaczynamy od zakupu odpowiednich ubrań? Czy zwykły t-shirt i spodenki nie wystarczą? Wszystko zależy od podejścia i zaangażowania w uprawiany przez nas sport. Jeżeli ćwiczymy od czasu do czasu i to w dodatku czysto rozrywkowo nie potrzebne są nam specjalne ubrania. Natomiast przy regularnych treningach strój ma znaczenie. Na przykład taki rashguard damski, to specjalna atletyczna koszulka z długim, krótkim rękawem lub bez, której specjalny materiał zapewnia idealny komfort nawet podczas najcięższych ćwiczeń.

 

Rashguard damski – mała czarna w świecie sportu

rashguard damskiKomfort to jednak nie jedyny, chociaż z pewnością jeden z ważniejszych, powód, dla którego rashguard damski stał się popularny. Początkowo odzież ta przeznaczona była dla osób trenujących sporty wodne, co wynikało z właściwości materiału tego typu koszulki. Po pierwsze ułożone naprzemiennie włókna materiału tworzyły mikro otwory, dzięki czemu powietrze było swobodnie przepuszczane. Po drugie materiał wykorzystywany w rashguardach nawet bo silnym przemoczeniu nie zwiększał swojej wagi. Te aspekty przykuły uwagę także innych sportowców i szybko okazało się, że ta część garderoby na stałe zagości na salach treningowych. Idealne dopasowanie do kształtu ciała, ergonomiczność pozwalająca na dostosowanie ruchu materiału do pracy mięśni, a także niecodzienny styl to cechy charakterystyczne rashguardów, dzięki którym stały się tak popularne.

Dodaj komentarz