rękawice mma

Rękawice MMA dla początkujących – jakie wybrać?

Dzisiaj temat dla początkujących w MMA. Kiedy już decydujemy się na pierwsze treningi, uświadamiamy sobie, że niezbędne nam są rękawice MMA. Można je też nazwać sparingowymi, ale ze względu na przeznaczenie, uznajmy, że MMA.

Dopasowanie do dłoni

Kluczowe w rękawicach MMA, niezależenie od stopnia zaawansowania zawodnika jest to, żeby dobrze się trzymały na dłoniach. Komfort użytkowania powinien celem numer jeden przy wyborze każdego elementu stroju, czy też akcesoriów treningowych. Na równi z bezpieczeństwem. Dlatego rękawice nie mogą być za duże, żeby nie zaczęły mieć innego niż ręce toru ruchu. Poza tym zbyt duże rękawice MMA bywają kontuzjogenne. Nie mogą być też ciasne. Nie chodzi tylko o to, że jest niewygodnie, ale przygoda ze zbyt małymi rękawicami może zakończyć się otarciami na skórze.

Jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, to rada jest tylko jedna – przymierzaj jak najwięcej. Być może dopiero dziesiąty model w trzecim rozmiarze będzie leżał idealnie. Nie ma powodu, dla którego trzeba decydować się na coś, co ci zwyczajnie nie leży. Inaczej będzie w przypadku zakupów on-line. Tam możliwości przymiarki nie ma. Za to możliwe jest dokładne przestudiowanie tabeli rozmiarów. Choć trzeba przyznać, że nawet najlepsze pomiary nie będą tak do końca pomocne. Nie da się od tego uciec. Konieczne jest za to wzięcie poprawki na takie okoliczności i dokonywanie zakupu odpowiednio wcześniej, żeby mieć jeszcze trochę czasu na ewentualną wymianę.

rękawice sztuki walkiSzerokość na wysokości nadgarstka

Inaczej niż w rękawicach mających za zadanie tylko chronić dłonie przed odciskami, rękawice MMA muszą porządnie zabezpieczać nadgarstek. W związku z tym rzepy przy nich nie mogą być cienkie. Powinny być grube na tyle, by nadgarstek był w nich stabilny. Poza tym, nie tylko rzepy są ważne, ale też materiał przy którym są. Musi być solidny, żeby nawet najgrubsze rzepy pozwalały na stabilizację dłoni.

Rękawice MMA – waga i zabudowanie

Początkujący powinni brać pod uwagę zakup raczej cięższych, sparingowych akcesoriów. Rękawice MMA, które więcej ważą, będą lepiej chronić dłoń przed kontuzjami. Dzieje się tak, ponieważ są lepiej zabudowane od ich lżejszych, „małych” odpowiedników. To szczególnie ważne, kiedy dopiero stawiamy pierwsze kroki i jeszcze nie do końca wiemy, jak poruszać rękami, żeby odbywało się to bez szkody dla nas.

Na rękawice mniej zabudowane, które ułatwiają chwytanie partnera, przyjdzie czas później. Na samym początku nie ma sensu wydawać zbyt wielu pieniędzy. Tym bardziej wtedy, kiedy jeszcze nie jesteśmy pewni, że dany sport jest dla nas.

Dodaj komentarz