rękawice narciarskie

Jak wybrać odpowiednie rękawice narciarskie?

Sporty zimowe należą do jednych z ciekawszych form aktywności fizycznej. Angażują one do pracy całe ciało. Jazda na nartach wraz ze snowboardem to najpopularniejsze ze sportów uprawianych amatorsko zimą. Jednak nawet niezawodowe szusowanie po stoku stawia przed nami pewne warunki. Po pierwsze zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Po drugie należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam komfortową jazdę. Przy wyborze sprzętu i odzieży narciarskiej naley zwracać uwagę na każdy szczegół. Bardzo istotnym elementem wyposażenia są rękawice narciarskie. Dlaczego?

Termiczna ochrona dłoni i nie tylko

rękawice narciarskie

Dlatego, że rękawice narciarskie chronią nie tylko nasze dłonie przed wychłodzeniem, ale także zabezpieczają je przed uszkodzeniami. Materiały i technologie stosowane w produkcji rękawic są tak dobrane, aby zapewniać ochronę dłoni, nadgarstka i termiczną. Podczas szusowania na stoku delikatna skóra dłoni narażona jest na styczność z mroźnym powietrzem i wodą, co bez rękawiczek oznacza katastrofalne skutki dla dłoni. Przedłużona część rękawic narciarskich, przez którą wkładamy dłoń jest specjalnie usztywniona, tak aby zapewniać nadgarstkowi stabilność, co może zapobiec kontuzjom podczas upadków. Rękawice narciarskie zawierają wiele rodzajów ociepleń. Włókna, z których są one stworzone zapewniają idealny komfort cieplny dłoniom, oraz odprowadzają z nich wilgoć, dzięki czemu skóra pozostaje sucha.

Idealne rękawice narciarskie

Wybierając najlepsze dla siebie rękawice narciarskie powinieneś zwrócić uwagę na ich kilka cech, które idealna para rękawic powinna spełniać. Po pierwsze rękawiczki powinny być pokryte antypoślizgowym materiałem, tak aby zapewnić możliwość pewnego chwytu kija do nart. Po drugie powinny posiadać ściągacz, aby idealnie dopasowywać się do wielkości dłoni i zapobiegać dostawaniu się śniegu do wnętrza rękawic. Po trzecie powinny one być odpowiednio przeszyte, tak by możliwe było swobodne zginanie palców. Po czwarte pokrycie rękawic powinno chronić przed ich przemoknięciem ale jednocześnie zapewniać odprowadzanie potu z wnętrza. Po piąte należy dobrać rozmiar rękawic do wielkości dłoni oraz płci jej posiadacza, ze względu na lekko odmienną budowę rękawic męskich i damskich.

Dodaj komentarz