biotech

Spalacze tłuszczu znanych marek

Redukcja tkanki tłuszczowej jest niezbędnym etapem budowania muskularnej sylwetki. Nawet jeśli trenujesz na masę, wzrost wagi powinien wynikać ze zwiększenia procentowej zawartości tkanki mięśniowej w ciele – kosztem tkanki tłuszczowej. W redukcji mogą pomóc specjalne preparaty zwane fat burnerami, czyli spalacze tłuszczu. Jak działają takie suplementy oraz co oferują popularne marki, jeśli chodzi o składy?

Walka o muskularne ciało nie należy do łatwych, podobnie jak dążenie do szczupłej sylwetki. Niezależnie od tego, jakie dokładnie są twoje cele treningowe, oprócz regularnego, specjalnie opracowanego treningu konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diety. Spalacze tłuszczu i inne suplementy mogą dodatkowo przyspieszyć zintensyfikować osiągane efekty. Redukcja nadmiernych kilogramów może okazać się łatwiejsza, należy jednak pamiętać, ze samo stosowanie preparatów, bez diety i ćwiczeń, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Tak zwane fat burnery, czyli spalacze tłuszczu, zawierają substancje przyspieszające metabolizm. W połączeniu z ćwiczeniami można zauważyć efekt szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Mechanizm działania suplementów z tej kategorii jest dwupłaszczyznowy, ponieważ produkty intensyfikują termogenezę w organizmie (proces produkcji ciepła), a także przyczyniają się do zwiększenia aktywności psychoruchowej oraz do poprawy wydolności.

Za termogenezę odpowiadają między innymi takie składniki jak kofeina, katechiny herbaciane, kapsaicyna z pieprzu kajeńskiego czy synefryna z gorzkiej pomarańczy.

Dwa popularne suplementy znanych marek ich składy

Biotech Fat Burner

Preparat Biotech Super Fat Burner to formuła lipotropiczna odpowiadająca za kontrolowanie wagi. Kompleks opracowany przez laboratorium Biotech zawiera aż 14 składników, w tym wyciąg z zielonej herbaty, HCA, CLA, a także witaminy i minerały niezbędne dla prawidłowego metabolizmu węglowodanów.

Olimp Thermo Speed

Bardzo popularny preparat marki Olimp o opracowanej naukowo formule. Kompozycja zawiera między innymi ekstrakt z guarany, tyrozyny, kofeinę oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Zawarty w składzie ekstrakt z gorzkiej pomarańczy przyspiesza redukcję tłuszczu zapasowego i ma udział w rozwoju suchej masy mięśniowej.

Spalacze tłuszczu są przeznaczone dla sportowców z dyscyplin sylwetkowych i z limitami wagowymi, ale nie tylko. Preparaty pozwalają szybciej i skuteczniej pozbyć się trudnych do redukcji pokładów tkanki tłuszczowej w połączeniu z treningiem i odpowiednią dietą. Suplementacja pozwala także osiągnąć większą wytrzymałość oraz obniżyć poziom zmęczenia podczas ćwiczeń.

Dodaj komentarz