torby treningowe

Torba treningowa – na co zwracać uwagę przy wyborze

Torba dla wielu osób jest nieodłącznym elementem dni treningowych. Jeśli jednak dopiero nosisz się z zamiarem kupna torby treningowej, to mam dla ciebie kilka rad, które pomogą ci wybrać taką torbę, która będzie ci służyć przez długi czas.

Przeznaczenie torby treningowej

Jasne, wiem – trening. Rzecz jednak w tym, żeby kupować torbę, która sprawdzi się w warunkach związanych z daną dyscypliną. Jeśli pływasz, to pomyśl o takiej, która nie będzie przepuszczała wilgoci od wewnątrz. Kiedy jest szansa, że twoje ubrania treningowe nie będą osiągały 10/10 w poziomie czystości, to weź torbę, którą można szybko wyprać i wysuszyć. Po prostu przemyśl sobie, jakie rzeczy znajdą się w torbie i jaki jest ich potencjalny, najgorszy stan, w którym mogą w niej wylądować.

Przechowywanie torby treningowej

Jeśli twoja torba treningowa będzie przebywać albo w szafce w domu, albo w szafce w klubie, to wszystko w porządku, nie musisz się martwić tym punktem. Czasem jednak eksploatacja będzie wyglądać inaczej (a tak się zdarza mimo solennych przyrzeczeń o szanowaniu nowych rzeczy). Wtedy jest szansa, że twoja torba będzie lądować na różnych, niekoniecznie przyjaznych tkaninom podłożach. Dlatego sięgnij po taką torbę, która będzie wykonana ze wzmocnionych materiałów. Poza tym, dodatkowo wzmocniony (najlepiej syntetycznymi, twardymi elementami), powinien być spód torby.

torba treningowaTransport torby

Nie masz możliwości wrzucenia torby do samochodu i robisz z nią dużo więcej niż kilka kroków? Koniecznie zwróć uwagę na paski. Po pierwsze, poza dwoma do chwycenia jej dłonią, torba treningowa powinna mieć też jeden długi pasek do zawieszenia na ramieniu. Po drugie – paski powinny mniej osłonę w miejscu kontaktu z ciałem, żeby zapobiec otarciom skóry lub niszczeniu odzieży wierzchniej. Po trzecie – powinny być odpowiednio szerokie, żeby dało się wygodnie nosić torbę, niezależnie od obciążenia.

Liczba przegródek

Nie ma sensu wybierać torby, która wewnątrz nie ma dodatkowego miejsca. Czasem trzeba do niej schować niezbędną elektronikę, innym razem portfel z dokumentami. Bezpośrednie sąsiedztwo rzeczy (nawet w osobnych woreczkach) potreningowych, szczególnie tych mokrych, może być niebezpieczne. Nie trzeba też przesadzać z nadmiarem, bo może się okazać, że torba treningowa będzie miała 20 przegródek, tylko do żadnej nie zmieści się ręcznik.

Dopasowanie do stroju

Wbrew pozorom to dość istotna sprawa, jeśli zwracasz uwagę na to, jak prezentuje się całość twojego stroju. Torba o bardzo sportowym charakterze nie będzie pasować ani do szpilek i płaszcza ani do garnituru. Dlatego sięgnij po taką, która nie zaburzy całego outiftu.

Poza wszelkimi funkcjonalnościami najważniejsza jest, żeby twoja nowa torba ci się po prostu podobała. To zawsze dodatkowa (choć niewielka) motywacja, żeby brać ją ze sobą i nie omijać treningów 🙂

Dodaj komentarz