Wózek biegowy dla aktywnych rodziców

Wózek biegowy, czyli alternatywa dla sportowych rodziców

W sportowej codzienności, odpowiednio dopasowany do potrzeb oraz wymagań sprzęt, to klucz do naszego sukcesu. Bez niego, próby pokonania własnych wyników, czy poprawny przebieg treningów, byłby utrudniony lub też niemożliwy. Sprzęt jest również kluczowym składnikiem, wpływającym na naszą wygodę. Niezależnie od uprawianej przez nas dyscypliny, każdy z nas pragnie czuć się komfortowo, bez względu na sytuację. Niezwyciężeni sportowcy dobrze wiedzą, że jego wybór nie należy do najprostszych – tym bardziej, jeśli w grę wchodzą nie tylko nasze własne odczucia w trakcie treningu, ale także naszego dziecka. Wózek biegowy – czyli sprzęt dla biegających rodziców – jest jedną z nielicznych alternatyw, pozwalającą na uprawianie sportu wraz z najmłodszym. Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie jemu. Niezastąpionemu sprzętowi o trzech kołach dla wszystkich sportowych rodziców.

Wózek do biegania, jako alternatywa na kółkach

Wózki biegowe są jedną z nielicznych alternatyw, pozwalających na wspólne i aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, a także pogodzenie własnych pasji z nieustanną opieką nad najmłodszym członkiem rodziny. Coraz popularniejszy w kręgach młodych rodziców, wózek biegowy nie odbiega swoją konstrukcją, ani rolą od tradycyjnego wózka spacerowego. Ma być równie bezpieczny, wygodny, jak i funkcjonalny co tradycyjne rozwiązania. Jedyną różnicą, wydają się być zastosowane komponenty, jakie pozwalają nam na rozpoczęcie treningów biegowych z małym pasażerem. Jako sprzęt wspierający trenujących rodziców, wózek do biegania posiada odpowiednie cechy, umożliwiające komfortowe przebieżki w najbliższej okolicy, a nawet startowanie w maratonach. Jednak, decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu, należy zwrócić uwagę na parę, szczególnych aspektów.

Najważniejsze: koła

Wózek biegowy - istotne jest kołoJak wiadomo, im większe i cieńsze opony, tym większą prędkość jesteśmy w stanie osiągnąć. Ta zasada, obejmuje również wózek biegowy, który może posiadać zarówno sztywne koło, jak również ruchome. Im węższa opona, tym mniejszy opór nawierzchni, natomiast im grubsza, tym stabilniejsza jazda po wertepach. Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami, oznacza nic innego, jak odpowiednie przemyślenie własnych potrzeb – planując start w maratonie lub biegając wyłącznie po utwardzonej powierzchni, najlepszą opcją będzie wybór wózka o sztywnym kole. To znacznie poprawi nasze wyniki, jak również odczuwalny komfort w trakcie treningu. W wypadku, gdy drogi którymi podążamy są kręte oraz wyboiste, lepiej wybrać coś znacznie wygodniejszego, posiadającego przednie koło obrotowe. Wózek Bob Revolution Pro, może posłużyć nam tutaj za przykład idealnego środka transportu.

Idealny wózek biegowy

To co czyni wózek Bob Revolution Pro tak niezwykłym, to zapewne możliwość dowolnej zmiany jego funkcji. Dzięki zastosowaniu obrotowego koła z funkcją blokady, odpowiednie dopasujemy jego ustawienie do planowanego treningu po danym terenie. Co więcej, Bob Revolution Pro oferuje rodzicom regulację uchwytów, siedziska oraz budki. To również jedne z najważniejszych aspektów, na jakie należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego sprzętu. Dzięki dowolnej regulacji, znacznie poprawimy nasz własny komfort, ale zadbamy także o wygodę małego pasażera. Wózek Bob Revolution Pro, jest idealnym przykładem rozwiązania dla biegających rodziców, posiadającym odpowiednie zabezpieczenia. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, czy też posiadane przez niego otwory wentylacyjne w budce (zapewniające niezbędną cyrkulację powietrza), należą do istotnych elementów, chroniących dziecko przed wypadnięciem i zapewniającym mu odpowiednie warunki w trakcie jazdy.

Wózek Bob Revolution Pro

Jako sprzęt przeznaczony dla osób aktywnych, wózek do biegania spełnia szereg wymogów, mających na celu poprawienie wygody i bezpieczeństwa. Planując jego zakup, należy dokładnie zaznajomić się z oferowanymi przez dany model funkcjami. Wiedząc czego potrzebujemy, a co będzie tym samym dobre dla naszego dziecka, zapewnimy sobie rozwiązanie najlepsze z możliwych.

2 myśli na temat “Wózek biegowy, czyli alternatywa dla sportowych rodziców

Dodaj komentarz