Wybieramy rękawice na stok- rękawice Reusch

Wybór odpowiednich rękawic narciarskich to nie tylko gwarancja doskonałej stylówki na stoku, ale także możliwość długiego szusowania. Dobrze dobrane rękawice narciarskie znacznie wpłyną na komfort jazdy, ochronią dłonie przed chłodem, a także odpryskami lodu. Wybierając rękawice należy zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały wykonane nie tylko z uwagi na trwałość…

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice narciarskie?

Wybierając rękawice narciarskie w pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane oraz wszystkie parametry dotyczące konstrukcji rękawic. Poniez prezentujemy szczegółowy opis elementów, na które warto zwrócić uwagę analizując konstrukcje oraz krój rękawic nariarskich:

Jakie rękawice wybrać na zimowy wypad w góry?

Decydując się na zakup zimowych rękawic, stajemy przed wyborem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim jasno określając to, do czego lub podczas jakich okoliczności będziemy ich używać- czy mają to być rękawice narciarskie, trekkingowe, może klasyczne rękawiczki, których będziemy używali w mieście, podczas codziennej podróży do pracy, wyjść na zakupy czy weekendowych spacerów. W tym wypadku zróżnicowana oferta rękawic skupia się przede wszystkim na przystosowaniu ich nie tylko do samych warunków pogodowych, ale sposobu użytkowania, funkcji jakie muszą spełniać podczas użytkowania, co przekłada się na wybór odpowiednich materiałów, liczbę warstw, a także sam krój rękawic.

Oczywiści wybór rękawic z uwagi na bardzo szeroką ofertę opiera się na sztuce kompromisu i wyborze tego modelu, który uniwersalnie odpowie naszym potrzebom.

Rękawice- krój

Rękawice narciarskie, ale także miejskie, podzielić możemy uwzględniając ich krój, który bezpośrednio przekłada się na funkcjonalność- zarówno precyzję wykonywanych czynności, jak i możliwości utrzymania poziomu ciepła.

Klasyczne rękawice pięciopalczaste

Model pięciopalczasty to najbardziej uniwersalny krój rękawic, który w najwyższym stopniu zapewnia precyzyjne wykonywanie czynności. Mobilność w tym zakresie ma wiele zalet- przede wszystkim brak konieczności zdejmowania rękawic w celu wyjęcia telefonu, poprawienia wysokości kijków czy odnalezienia w plecaku termosu z gorącą herbatą. To właśnie podczas częstego zdejmowania rękawic najszybciej tracimy skumulowane wewnątrz ciepło. Prezentowany model w odniesieniu do pozostałych zapewnia ciepło w nieco mniejszym zakresie, z uwagi na odseparowanie wszystkich palców od siebie, jednak to zjawisko mocno jest niwelowane za sprawą materiałów, których użyto do uszycia rękawic.

Rękawica-łapawica

Kolejnym modelem są popularne łapawice- czyli model dwupalczasty, w którym w głównej komorze znajdują się cztery palce, kciuk natomiast znajduje się osobno dla poprawy chwytu. Dzięki umieszczeniu palców w jednym obszarze naturalnie nagromadzone ciepło jest większe, a dzięki materiałowi może skutecznie chronić przed mrozem w ekstremalnie niskich temperaturach. Oczywiście, dwupalczaste rękawice to świadoma rezygnacja z pełnych możliwości manualnych, choć i w tym przypadku możemy poradzić sobie wybierając rękawice o złożonej konstrukcji, z wewnętrzną wkładką pięciopalczastą.

Trzy palce dla ciepła i precyzji

Rzadko spotykanymi rękawicami są modele trójpalczaste tzw. strzeleckie, w których wprowadzono trzy komory- jedną dużą dla trzech palców, oraz dwie osobne na palec wskazujący i kciuk. Rękawice trójpalczaste są poniekąd kompromisem pomiędzy dwoma wcześniej opisywanymi krojami i zapewniają dość dużą swobodę manualną oraz utrzymanie nagromadzonego ciepła.

Wiele warstw- wiele możliwości

Podobnym kompromisem mogą być także modele pięciopalczaste z nakładaną klapką lub wspomnianą wielowarstwową konstrukcją rękawicy. Dzięki temu w chwili, kiedy sytuacja wymusza na nas większą precyzję, wystarczy że odsłonimy klapkę, lub zdejmiemy wyłącznie zewnętrzną warstwę rękawicy odsłaniając rękawiczkę z pięcioma palcami.

Materiał

Szukając uniwersalnego modelu rękawic, które sprawdzą się na stoku i w mieście, warto postawić na te, które posiadają wielowarstwową konstrukcję. Podobnie jak w przypadku wyboru odzieży na stok, w podobny sposób powinniśmy podejść do wyboru rękawic. Dzięki temu, poza uniwersalnym wymiarem, jakim jest optymalne dopasowanie rękawic do warunków pogodowych i naszych potrzeb, to także możliwość lepszego zadbania o higienę podczas użytkowania.

Warstwa wewnętrzna

Podobnie jak w przypadku kompletowania odzieży na stok, w przypadku rękawic narciarskich, ale także trekkingowych czy codziennych, ważna jest wewnętrzna warstwa. Cieńsza, dobrze przylegająca do naszej dłoni lekka rękawiczka. Rękawice z wyciąganą wkładką są uniwersalne, idealnie sprawdzą się np. późną wiosną lub jesienią, a także zimą podczas codziennych aktywności, kiedy nie dokucza nam aż tak duże zimno. Ponadto, idealnie przylegają do ciała, wykonane są zazwyczaj z oddychającego materiału termoaktywnego, który zapewnia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz utrzymanie ciepła blisko ciała.

Ocieplina

Podobnie jak w przypadku kompletowania idealnego stroju narciarskiego, stawiając na wielowarstwowość, rękawice uniwersalne oraz wielofunkcyjne idealnie sprawdzą się wraz z ociepliną.

W tym wypadku ocieplina może być zintegrowana z warstwą zewnętrzna rękawicy lub stanowić osobny element. Podobnie jak w przypadku kurtek zimowych czy spodni narciarskich, ocieplina może być uszyta z materiału syntetycznego lub naturalnego, której wypełnieniem zazwyczaj jest puch.

Podstawową funkcją ociepliny jest izolacja- utrzymanie ciepła wytworzonego przez ciało oraz ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych. Takie możliwości posiada każda ocieplina z uwagi na zjawisko rozprężania się materiału- naturalny puch posiada większe możliwości rozprężenia niż materiał syntetyczny jednak jego właściwości wodoodporne są znacznie niższe. Dłużej schnie oraz pochłania wilgoć zamiast odprowadzać ją na zewnątrz. Z tego względu ocieplina wykonana z materiałów syntetycznych sprawdzi się idealnie- posiada równie dobre właściwości termiczne, a także skutecznie odprowadza wilgoć, posiada także właściwości szybkoschnące. Ocieplina syntetyczna jest lżejsza, a także tańsza.

Ocieplina PrimaLoft

Wśród liderów wysokiej jakości ocieplina syntetyczna wykonana jest z materiału PrimaLoft, która łączy w sobie najlepsze cechy obu wypełniaczy- naturalnego i sztucznego. Do jej głównych cech należy wysoki stopień odprowadzania wilgoci, szybsze tempo wysychania, dzięki mikrootworom skutecznie chroni przed wiatrem, tym samym chroniąc ciało (w tym wypadku dłonie) przed utratą nagromadzonego ciepła.

Jak większość materiałów syntetycznych, również w przypadku ociepliny PrimaLoft na drodze rozwoju i ulepszania receptur wyróżnić możemy kilka klas. Primaloft Black to klasa podstawowa ociepliny, którą najczęściej znajdziemy jako element kurtek lub śpiworów. W tej klasie producent wyróżnił trzy wersję: Eco, w której 60% składu materiału pochodzi z recyklingu, Hi-Loft charakteryzująca się zwiększoną termoregulacją oraz Down Blend, której cechy najbliższe są naturalnemu puchowi. Bardziej zaawansowana klasa średnia do seria Silver, której właściwości sprawdzają się również w przypadku kurtek, ale także spodni, butów oraz niektórych modelach rękawic. Przeznaczone do produkcji bardziej zaawansowanej odzieży outdoorowej w zależności od wersji ociepliny posiadają lepsze przystosowanie do różnego typu aktywności, tu znajdują się także warianty militarne, testowane w warunkach zupełnie polowych (USA), a także wariant bazujący na mieszance materiałów- syntetycznych z wełną. Najwyższa klasa to seria Gold, którą wielu producentów umieszcza w swojej propozycji odzieży zimowej. W serii znajdziemy kilka wariantów od modeli, które w 90% pochodzą z recyklingu lub warianty Lux najbardziej zbliżone właściwościami do naturalnego puchu, przez modele w których mieszanka materiałów w dużym stopniu składa się z wełny merino, a także warianty z warstwą antypoślizgową w przypadku ociepliny zintegrowanej.

Źródło: peakstore pl

Przegląd oferty marki Reusch- rękawice narciarskie

Rękawice narciarskie Reusch Lindsey

rękawice narciarskie reusch

Rękawice narciarskie Reusch Lindsey zostały wykonane z owczej skóry. Model pochodzi z limitowanej serii sygnowanej nazwiskiem Lindsey Vonn. W rękawicach została wykorzystana membrana, która odpowiada za skuteczne odprowadzenie wilgoci z wewnątrz, dodatkowo zapewnia wysoki komfort cieplny. Rękawice posiadają specjalne wzmocnienie oraz ochraniacze kłyki, które amortyzują siłę uderzenia w trakcie upadku. W rękawicach umieszczony został ściągach mankietu, który zapewnia idealne dopasowanie rękawicy do średnicy nadgarstka.

Rękawice Reusch Henrik Kristoffersen

rekawice-narciarskie-reusch-henrik-kristoffersen

Rękawice Reusch sygnowane nazwiskiem Henrik Kristoffersen należą do górnej półki oferowanych przez producenta rękawic. Podobnie jak model Lindsey i wiele innych zostały wykonane z owczej skóry, która jest bardzo wytrzymała, skutecznie chroni przed wiatrem i wilgocia, jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Wewnętrzna część rękawic została pokryta specjalnym materiałem, który poprawia chwyt zapewniając jeszcze większe bezpieczeństwo. W rękawicach została wykorzystana specjalna izolacja R-LOFT, która zapewnia komfortowe warunki izolacji. Dzięki specjalnej pętli Pull&Penetrate Loop możliwe jest szybkie i łatwe zakładanie . W rękawicach znajduje się rzep, który zapewnia odpowiednie dopasowanie rękawic do szerokości nadgarstka. Szeroki rzep to także dodatkowa ochrona i wzmocnienie nadgarstka.

Dodaj komentarz